Gala de 10 – UNSR – Iași

Cunoscând faptul că puterea, calitatea și succesul sunt rezultatul spiritului de echipă și a ideilor pline de speranță, asociația noastră se bazează pe o echipă mare și puternică cu o poveste fantastică. După cum bine știți, asociația noastră face parte din Uniunea Națională a Studenților din România. O uniune specială și care își folosește resursele pentru a face viața studentului mai eficientă, distractivă, specială și mai ales pentru binele comun. Gala de 10 este un eveniment ce reunește toate asociațiile studențești componente într-un cadru festiv. Ziua de ieri a fost ocupată de însăși Gala de 10, unde au fost premiate 10 asociații cu merite deosebite, dar și 10 voluntari deosebiți. Astăzi discutăm probleme, idei și cerințe ale studenților ce pot influența în mod pozitiv mediul universitar, iar noua conducere a federației va fi votată. Nu plecăm acasă cu mâna goală ci cu un premiu ce încununează eforturile depuse de fiecare membru în parte și tocmai de aceea grupul de voluntari deplasat până în capitală istorică a României, Iași, doar ridică acest premiu în numele tuturor și fiecărui voluntar LS Bacău.

Mulțumim mult pentru eforturile și creativitatea depuse în ultimul an!

Loading